Talk show Air Fifija nabáda zbaliť kufre a cestovať

Vo štvrtok, 26. februára podvečer sa priestory košických Kasární/Kulturparku zaplnili milovníkmi cestovania a dobrodružných príbehov. Druhé pokračovanie talk show o cestovaní Air Fifija privítalo zaujímavých hostí, pre ktorých sa cestovanie stalo prácou i vášňou zároveň. So zvedavými divákmi sa podelili o svoje zážitky z ciest.

Hneď v úvode sa na pódiu predstavila talentovaná študentka Natália Novotná, ktorá hrou na klavíri kultúrne obohatila program večernej talk show. Zároveň prezradila, že jej zo všetkých národov najviac učarovali Taliani a ich gastronómia, s ktorou sa zoznámila počas plavby na mori. Medzi hosťami, ktorí prijali pozvanie do Kasární/Kulturparku, nechýbal ani slovenský hudobník a spevák Ľubo Virág. Večerný program ozvláštnil svojim speváckym vystúpením a prezradil, že spomedzi všetkých krajín, ktoré navštívil, má najbližšie k Rusku, kde si obľúbil najmä jeho obyvateľov. Košický rodák Juraj Barbarič predviedol svoju silu, Tatiana Chomová prispela cestovateľskými zážitkami a klebetami z krajín, ktoré navštívila. Okrem nich sa predstavili aj výrazný slovenský mím Vladimír Kulíšek či známy košický saxofonista Radovan Česnek. Hudobným hosťom bola Jana Hubinská, ktorá spríjemnila divákom piatkový večer svojim spevom.

Návštevníkov cestovateľskej talk show Air Fifija sprevádzal cestovateľ, publicista a spisovateľ Ján Fifík, ktorý kládol svojim hosťom zvedavé otázky. Tí porozprávali nielen o tom, ako sa k cestovaniu dostali, ale pridali niečo aj zo svojich najzaujímavejších cestovateľských zážitkov. Prezradili, ktoré mestá a krajiny im najviac učarovali. Pporozprávali aj o kultúrach a ľuďoch, ktorých na svojich cestách stretávali a o tom, aké cesty plánujú v najbližších mesiacoch.

Ján Fifík prezradil, že sa k cestovaniu dostal vďaka svojej práci, ale postupne v ňom rástla vnútorná túžba objavovať krajiny, ktoré dovtedy nepoznal. Počas 15 rokov pôsobenia v Ázii spoznával krajinu za krajinou. Svoje najlepšie spomienky z ciest publikoval vo svojich cestopisoch.  „ V zahraničí je veľký výber vysokých škôl, zajímavá  oblasť podnikania či turizmu, takže určite by som odporúčal cestovať najmä mladým ľuďom,“  povedal moderátor.

Veronika Ferková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.