Tanečné predstavenie Niveau stable sa bude vznášať na vlnách Dunaja

Tanečné zoskupenie z o. z. RESERVA spríjemní predvianočný čas tanečným predstavením Niveau stable. V Kasárňach(Kulturparku vystúpia štyria tanečníci 16. decembra 2019 o 19:00 hod. Predstavia sa Lukáš Bobalík, Barbora Janáková, Renáta Ptačin a Daniel Raček.

Inscenácia v réžii a choreografii Lucie Holinovej, ktorá mala premiéru na jar tohto roka, prináša pohybové stvárnenie príbehu o Dunaji, ktorý nám pripomína, že existuje široké neznesiteľné nebo. Ak sa aj odvážiš plávať, nikdy nevyplávaš na rovnakom mieste. Keď sa dostaneš do víru, zrazu nevieš, kde je hore a kde dole, zachrániš sa len vtedy ak sa vzdáš. Nechaj sa vtiahnuť, to ti dá smer, nahmataj dno, odraz sa z celej sily a možno to stihneš s nádychom.

My, ľudia od Dunaja, vieme, čo je to mať rande s nesmiernosťou. Tu na strednom toku je už rieka pomerne stará. Všeličo so sebou prináša – brvná, kusy plechu, lode. Niečo nesie až k moru. Čo-to sa zachytí o brehy. Ostatné veci klesajú na dno. Tak ako naše telesné spomienky. Nad hladinu ich po čase vynesie náhodná okolnosť. Býva to prekvapivé, niekedy odporné, niekedy prinesie úľavu. Podľa toho, či sme pripravení. Hladina sa na moment otvorí. Na chvíľu ustrnieme. O chvíľu je už zase pokoj – pod ním driemu veci z dna, postrkované prúdmi. Rieka sa tvári akoby s tým nič nemala.

To všetko sa snažia tanečníci pretransformovať do ladných tanečných pohybov a poskytnúť divákom umelecký zážitok. Skúste sa s nimi „plaviť“ na hladine Dunaja a odvážnejší sa aj pomyselne ponoriť a nechať sa unášať na vlnách života, ktorý neraz kladie do cesty prekážky. V tomto prípade len v našich mysliach v unikátnom tanečnom predstavení, plnom emócií, v ktorom je hladina ustálená.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.