Taneční „machri“ v hip hope predvedú bláznivé tance ulice

IDO majstrovstvá Slovenskej republiky v hip hope a otvorená tanečná súťaž The Next Step 2019 ovládnu košickú Kunsthalle/Halu umenia na tri dni. Od rána do večera v dňoch 10. – 12. mája to bude o tanci a na parkete sa budú striedať tanečníci rôznych vekových kategórií.

Hip hop ako subkultúra vznikol v New Yorku v 70. rokoch 20. storočia v prostredí štvrtí obývaných prevažne černošským obyvateľstvom.  Všetko sa to začalo v Bronxe a Harleme. Počas rokov sa vyvinul do svojej dnešnej podoby – celosvetovej mestskej subkultúry mládeže. Spočiatku sa ako hlavné zložky uvádzali tzv. „4 elementy“ – rap, DJing, break dance a graffiti. Ako piaty element sa uvádza beatbox. V priebehu rokov sa tieto viac špecifikovali a pribudli ďalšie. Dnes hip hop zahŕňa špecifický štýl produkcie hudby, slang, módu, atď.

Podujatie pravidelne organizuje tanečná hip-hopová škola D. S. Studio Košice, ktorá patrí  k jedným z najväčších a najúspešnejších street dancových tanečných škôl na Slovensku. Je členom medzinárodnej tanečnej organizácie IDO. Na svojom konte má mnoho slovenských, ale aj svetových vystúpení a súťaží, tituly majstrov Slovenska, Európy, ale aj sveta v hip hope a street dance.

Súčasťou súťaže Next Step a Majstrovstiev Slovenskej republiky 2019 budú formačné disciplíny v dvoch kategóriách: hip hop formácie a hip hop choreografie pre členov Slovenského zväzu tanečného športu, sekcie IDO s možnosťou nominácie na IDO Majstrovstvá sveta a Majstrovstvá Európy. Tretí deň bude patriť nezávislej hip hopovej súťaži pre všetkých – battles, open a rookie choreografie. Vo vekovo neobmedzenej súťaži SDK Europe 2019 – preselekcia pre Slovensko budú kategórie hip hop, house, pop, lock, waackin, HVK Battlecrew.

Výkony tanečníkov budú hodnotené na vysokej odbornej úrovni. Porota je zostavená z top tanečníkov a choreografov, ktorí sa venujú street dance a choreo tanečným štýlom. Hodnotiť bude prezentáciu a formačný typ kompozície, synchronizácie, výrazu a presnosti v zmysle medzinárodných pravidiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.