Tanečníci okúzlia pestrou ponukou choreografií rôznych štýlov

Motivovať deti a dať im priestor porovnať sa s ostatnými je cieľom otvorenej choreografickej súťaže pre všetky tanečné štýly Show cup, ktorého už šiesty ročník pripravuje tanečná škola SHOW DS Košice. Je určená pre tanečné a umelecké školy, konzervatóriá, centrá voľného času, materské a základné školy, tanečné súbory a skupiny zo Slovenska i zahraničia, pre začiatočníkov aj pre pokročilých. Prezentovať sa dostanú priestor tanečníci rôznych vekových kategórií 16. februára 2020 v Kunsthalle/Hale umenia. Predstavia sa sólisti, dvojice, trojice, skupiny či formácie.

Vlani sa predviedlo 2200 tanečníkov v 240 choreografiách a zastúpení boli aj baletný súbor a sólisti z Kyjeva, čím súťaž získala medzinárodný rozmer. Účastníci budú zápoliť v tanečných disciplínach Street Dance, folklór, mažoretky, spoločenské tance, rock´n roll, scénické choreografie, výrazový tanec, Dance show, open či brušný tanec. Pre začiatočníkov je to silná motivácia na to, aby zistili, že stále majú na čom pracovať a venovali sa tancu aj ďalej.

Súťažiacich bude počas celého dňa hodnotiť odborná porota, ktorej predsedkyňou bude uznávaná porotkyňa – tanečná pedagogička a choreografka Zuzana Roháľová s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti moderného a klasického tanca. Porota bude zložená z uznávaných tanečníkov a choreografov. Jedným z nich je Košičan Martin Michalčík, ktorý sa tancu venuje viac ako 20 rokov. Vedie tanečné štúdio Kamikadze, kde sa venujú predovšetkým brekinu, funky štýlom a streetdancu.

Do poroty zasadne aj Františka Nemcová, zakladateľka klubu Fanygym, ktorá získala ocenenie TOP choreografie roka 2019, trénerka gymnastiky a akrobacie. Pripravuje reprezentantov SR v akrobatickej gymnastike a fitness. Súťažiacich bude hodnotiť aj Ivana Hernández, ktorá sa modernému scénickému tancu venuje takmer tri desiatky rokov a 15 rokov vedie tanečný súbor Suprémo v Košiciach. Dievčatá pod jej vedením sú vicemajsterkami sveta z roku 2013 a niekoľkonásobnými víťazkami celoslovenských súťaží.

Medzi hodnotiteľmi bude tiež zakladateľka Tanečného klubu GRIMMY a zriaďovateľka SZUŠ GRIMMY v Prešove a Košiciach Ingrid Fabian. Trénerka a choreografka vychovala nejedného majstra SR, sveta a Európy v Street Dance Show a hip-hop disciplínach. Porotkyňa s vyše 20-ročnou praxou je dvojnásobnou majsterkou SR v hip-hop formáciách HVK II. Prvý raz zasadne do poroty v kategórii mini, deti 1 a deti 2 Gabriela Vargaeštok. Modernému tancu sa venuje viac než 30 rokov. Základy získala v tanečných školách Olympia a Poprockého v Košiciach. Dlhé roky pôsobila v Unostar DS. Od roku 2014 je choreografkou a pedagógom G mini Dance teamu. Pozvanie prijala aj zakladateľka UNOSTAR dance studio Andrea Hybbenová, držiteľka ocenenia za invenčnú choreografickú tvorbu – titul Majster sveta za choreografiu Harry Potter.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.