Temperamentná show MALALATY každého preberie

DJ duo MALALATA so svojimi hosťami opäť predvedie nespútanú show Balkan Bashavel, plnú nákazlivej energie a stopercentného nasadenia. V Kasárňach/Kulturparku ju rozpútajú 28. októbra. Návštevníci sa môžu pripraviť na celonočné šantenie v rytmoch balkan beats, mexickej cumbie, karibského reggae a electro swingu. Svoj balkánsky „cirkus“ rozbalia o 21. hodine.

Pod taktovkou „pruhovanej“ dvojice a skvelej hudby to vrie vo všetkých kluboch a na festivaloch v Európe, ale roztočili to už aj v Mexiku, USA a Japonsku. Na jednom pódiu sa stretli s takými esami ako Parov Stelar Band, Goran Bregović či Fanfare Ciocarlia.

Jakub Kmošena a Roman Lalik z Púchova sa spoločnému DJingu venujú už viac ako desaťročie a poznajú sa ešte zo školských lavíc. Vedia, ako poblázniť publikum, vtiahnuť ho do víru zábavy a vytvoriť im nezabudnuteľnú atmosféru. Nie sú to bežní DJs. Ich pravidlom je, že originálnu party si užívajú spolu s ľuďmi, vzájomne si vymieňajú energiu, vďaka ktorej dokážu preskákať celú noc. Bashavel je „žúrka“, kde zažiješ veci, ktoré na bežnej diskotéke nenájdeš. Špecifická kombinácia hudobných štýlov roztancuje každého.

Dobrým zvykom býva, že si na svoje tanečné párty pozývajú hostí. Za mixážnym pultom si to s nimi skúsi aj DJ Hrajnoha. Púchovčan stál pri zrode MALALATA Sound System a ostáva verný kombinovaniu balkánskych beatov, folklóru a reggae rytmov.

Tanečným kreáciám priučí záujemcov Vlado Michalko na tanečnom workshope. MALALATA dá priestor aj kapele Lomnické Čháve. Šesťčlenný band z Veľkej Lomnice, ktorý srší energiou, hrá rómske, ale aj slovenské a české ľudové piesne. To všetko s osobitým temperamentom, ktorý umocňujú dva saxofóny, husľová show Gusta Gábora a klavírna improvizácia multiinštrumentalistu Romana Polhoša. Repertoár kapely kreatívne tlmočí svet emócií, radosti aj žiaľu z minulosti kočovného rómskeho etnika, ktoré prikované k zemi hľadá nový zmysel svojej existencie.

Aj keď sú vystúpenia MALALATY zakaždým iné, určite zaberie Gas Gas Gorana Bregovića. Na ľudí dobre funguje remix Aviciho Wake me Up s kapelou Russkaja. Sú to bláznivé covery za doprovodu dychovky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.