Tretie pokračovanie Stand up Comedy, ako inak, rozosmialo

Posledný sobotný februárový večer patril v Košiciach uštipačným vtipom a skvelému humoru. Vo vypredanej Kunsthalle/Hale umenia v Košiciach sa 27.februára na jednom pódiu stretla štvorica  komikov, ktorá rozprúdila zábavu medzi všetkými divákmi.

Na treťom pokračovaní Stand up Comedy sa stretli ostrieľaní komici, ktorým nie je žiadna téma cudzia. Na sobotňajšom predstavení sa im podarilo publikum znovu rozosmiať a dobrými vtipmi odtrhnúť od problémov každodenného života. Medzi účinkujúcimi sa predstavil Samo Trnka, skvelý humorista a satirik. Nechýbal ani Michael Szatmary, ktorý sa okrem Stand up Comedy venuje aj novinárčine a hudbe. Ďalším členom zostavy bol Matej Adámy, známy najmä svojim špecifickým cynickým humorom, ktorý dostal do varu všetkých divákov. Publikum  pobavil aj Tomáš Hudák, skvelý komik, ktorý prostredníctvom Stand up Comedy prezentuje svoju humoristickú stránku.

Vo svojich vstupoch popretriasali nielen horúce témy. Nevynechali ani aktuálnu politiku pred blížiacimi sa voľbami, či stále opakovanú tému migrantov. Glosátori neváhali ani poriadne si zavtipkovať na svoj vlastný účet.

Komici prezradili, čo ich viedlo k tomu, aby sa tejto práci začali venovať. Aj keď sa k nej dostal každý z nich inak, prvotný impulz prišiel u všetkých zo zahraničia. Tento druh zábavy sledovali na internete a v televízii a rozhodli sa priniesť ho aj na Slovensko.

„Keď sme sedeli s kamarátmi v krčme, myslel som si, že som dvorný zabávač. Tak som sa rozhodol jedného dňa vyskúšať si to aj na pódiu. Nie vždy to zafungovalo, ale tak to chodí,“ prezradil Michael Szatmary, ktorý sa na predstavení poriadne zasmial aj sám na sebe. Aj keď, ako povedali účinkujúci, Stand up Comedy je na Slovensku ešte v plienkach, o rastúcom záujme svedčí aj košická vypredaná hala.

Veronika Ferková, foto: Maroš Simon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.