Tri generácie sa stretnú pod „neónom“

Divadlo NEON prichádza po minuloročnej premiére na scénu Kasární/Kulturparku s reprízou tragikomickej inscenácie „Tri“, ktorú herci odohrajú 30. marca o 19:00. Autorkou scenára a zároveň režisérkou je Zuzana Dovičáková.

1374800_10151744505228932_109226913_n

Dej sa odohráva v jednom dome, v troch časových obdobiach a jeho hlavnými hrdinkami sú tri ženy z jednej rodiny, z ktorých každá chce žiť život podľa vlastných pravidiel a túžob. Námet divadelnej hry, v ktorej nechýbajú miestami až absurdné situácie, má reálny základ. Mozaikovitý príbeh prababky, babky a vnučky nemá za cieľ presne zdokumentovať historické udalosti minulého a terajšieho storočia, ale skôr poskytnúť individuálny pohľad na vec prostredníctvom situačných výsekov zo života bežného a historicky „nepodstatného“ jedinca. Ideou inscenácie je pripomenutie známej skutočnosti, že žiť a prežiť nebolo a nie je jednoduché.

Uvedenie komédie bolo vyvrcholením projektu s názvom „Generácie spojené kultúrou“ a integruje mladý kolektív Divadla NEON s hercami v strednom a dôchodkovom veku. Za cieľ si kladie spojenie vekovo vzdialených skupín spoločnosti cez kultúrny projekt, a tým dosiahnuť lepšie vzájomné porozumenie medzi generáciami, a teda medzi hercami navzájom i voči tretej osobe (divákovi).

Na divadelných doskách sa predstavia herci Daniela Badaničová, Marta Petrušová, Vladimír Varga, Dominika Výbochová, Jozef Ivan, Mária Packová, Helena Šoterová, Anna Benková, Daniel Vereb, Zuzana Vilimová a Petra Badaničová. V inscenácii zaznieva hudba od Jozefa Ivana a Folklórneho súboru Krasňanka.

 

 

1390462_10151744505493932_123140_n

Košické  nezávislé divadlo NEON združuje mladých ľudí so záujmom o divadlo a film, ktorí ponúkajú nové formy vyjadrenia svojho odkazu, príjemnú alternatívu ku klasickým divadlám. Bolo založené v roku 2009 bez priestorov, prostriedkov, hercov, ale s veľkým nadšením a chuťou. Dnes ho tvoria traja režiséri a dvadsať hercov. Jeho repertoár sa stále rozširuje o predstavenia pre dospelých a deti a od začiatku roka hrá pravidelne dvakrát mesačne.

 

Vstupné: 4 €, študenti/ZŤP 2 €

Vstupenky v predaji pred predstavením na mieste konania.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.