Tri tvorivé tvory chcú publiku znovu zlepšiť náladu

Tieto tvory určite poznáte. Sú tri a neobyčajne vtipné. Svojim situačným humorom zabávajú všetkých, ale aj sami seba. Reč je o troch hercoch, divadelno-improvizačnej skupine Tri tvorivé tvory alebo 3T, ktorú tvoria Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stanislav „Stanley“ Staško.

Sú to herci, zabávači, humoristi, skrátka veselí ľudia, ktorí k svojim predstaveniam toho veľa nepotrebujú – akurát dobre naladené publikum, nejaký impulz od divákov, a potom to už sypú z rukáva a za pochodu tvoria príbehy, ktoré nikdy nevedno ako sa začnú a kde skončia. A medzi tým je kopec vtipných replík a pohybových improvizácií.

Keďže sa na javisku v Kasárňach/Kulturparku neobjavia prvý raz, Košičania už vedia, na čo sa majú pripraviť. Tešiť sa môžu na ich vystúpenie 22. mája o 19:00 hod. A čo so sebou prinesú? V podstate nič, iba seba. Tí, čo ich poznajú už teraz šijú na nich búdu a chystajú  témy, ktoré spolu nesúvisia a čakajú, ako z nich trojica vykorčuľuje. Diváci totiž určujú, o čom by mal byť príbeh bez scenára a ešte k tomu vtipný. Na prípravu im dajú také tri minúty a potom sa už chcú iba zabávať a usmerňovať dej.

Tri tvorivé tvory to spolu ťahajú od roku 2004. Dokopy sa dali v Žiline a hrávali na Improligách. Keďže scénky sa im zdali krátke, začali vytvárať samostatnú show. Majstri situačného divadla svojim autentickým prejavom a dlhoročnými skúsenosťami robia z improvizácie divadelný kúsok a zábavu nielen pre publikum, ale aj sami pre seba a neraz sa prekvapujú navzájom. A pritom by ste určite nemali chýbať. Po skúsenostiach môžeme sľúbiť, že bude opäť veselo a čaká vás nezabudnuteľný zážitok.

„Pri každom predstavení vytvárame novú a nepredvídateľnú divadelnú hru, čo v praxi znamená, že vytvárame dej, postavy, prostredie… priamo pred divákmi na tému, ktorú si zvolia oni. Každú tému sa snažíme naplniť humorom a zmysluplne uzavrieť. Každé predstavenie je tak spoločné dobrodružstvo hercov a divákov, cesta do krajiny fantázie a temných zákutí ľudskej predstavivosti. Je premiérou a derniérou zároveň,“ hovoria o svojich predstaveniach 3T-ťáci.

Zohratá trojica sa pohybuje vždy na tenkom ľade, ktorý sa ľahko môže prepadnúť a možno práve preto sa vrhajú vždy do nových dobrodružstiev plných adrenalínu. Nikdy nevedia, či ich humor  na ľudí zaberie, čo vôbec nie je ľahké dosiahnuť. Ale zatiaľ sa im darí kúzliť úsmev na ich tvári.

Vstupenky online

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.