Trilobeat prekvapí špeciálnym audio-vizuálnym koncertom

Bratislavská kapela Trilobeat vydala svoj debutový album vlani. Príďte sa pozrieť, kam sa ich vystúpenia medzičasom posunuli. Na svojom zimnom turné neobídu ani Košice a ich fanúšikovia budú mať príležitosť stretnúť sa s nimi na koncerte v kaviarni Papa v Kasárňach/Kulturparku 7. februára o 19:00 hod. Pripravili pre nich špeciálny audio-vizuálny zážitok.

Tvorba kapely oslovuje univerzálnym jazykom priaznivcov džezu, progresívneho rocku, popu, funku či psychedélie. Ich skladby majú intelektuálnu hĺbku, sú kompozične prepracované a predsa zostávajú riadené hlavne prirodzene plynúcimi emóciami. Hudobné kvarteto šikovne spája hudobné štýly aj rôznorodých fanúšikov.

Hudobný projekt Trilobeat vznikol v roku 2017. Skladateľ Jakub Mikula stavia atmosféru skladieb na klavírnych kompozíciách, tie sú dopĺňané melodikou priečnej flauty a vokálom Kataríny Mikulovej. Rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích nástrojoch Marek Sasko (Horehigh, Matěj Vávra Band, Genius Loci).

Za svoju existenciu stihol Trilobeat odohrať viacero úspešných koncertov. Predstavili sa ako hosť na turné Ľudových Mladistiev a aj na krste ich CD v Štúdiu 1 Slovenského rozhlasu. Vystúpili tiež na akciách ako Jazz Fest Vráble, Kremnická Jazzda, Zvuk for Modra a odohrali viacero klubových koncertov. Po dvoch rokoch aktívnej spolupráce štyroch hudobníkov z rôznych hudobných sfér sa úvodná kapitola projektu uzatvorila vydaním debutového eponymného albumu, ktorý mladá slovenská jazzová formácia odprezentovala na turné po šiestich slovenských mestách, vrátane Košíc, ktoré opäť navštívia.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.