Tristana predvedie na pódiu hudobný horor

Festival OPEN FEST I., ktorý 31. mája zaiste zdvihne zo sedadiel návštevníkov košického Amfiteátra, je príležitosťou vystúpiť na jednom pódiu popri zvučných kapelách Stratovarius z Fínska a Freedom Call z Nemecka aj domácim skupinám. Rockovú hudbu tam odpáli aj slovenská Tristana.

Metalová kapela vznikla koncom 90. rokov v Považskej Bystrici. Počiatočným štýlom bol heavy speed metal, ktorý sa menil migráciou členov v kapele. Do povedomia fanúšikov sa skupina dostávala ako predkapela rôznych zahraničných hviezd. Aj z toho pramenilo vydanie debutového albumu Back to the future vydavateľstvom Leviathan records v roku 2003.

vizitka-nahled

Hneď po vydaní albumu sa ku kapele pripojil spevák Peter Wilsen. Poznačilo to smerovanie skupiny bližšie k pomalším tempám a tvrdším zvukom. Na začiatku roka 2005 Peter Wilsen kapelu opustil, čo zapríčinilo takmer 2-ročnú prestávku, počas ktorej kapela nekoncertovala.

Na prelome rokov 2006/ 2007 sa Peter do kapely vrátil a začali pracovať na druhom štúdiovom albume. Ten vyšiel pod názvom Zircon street v roku 2010. Štýlovo sa radí medzi power metal s jemným nádychom gotiky. Po jeho vydaní nastala najväčšia obmena členov. Postupne sa pridali gitarista Dušan Homér, klávesáčka Andrea Almáši a bubeník Noro Kupecz. Tristana opät pritvrdila, k melodickým „power“ pasážam sa primiešali death metalové, pridala temný gothic a množstvo moderných coreových rifov. Štýlovo sa skupina priklonila k alternatívnemu metalu.

Zmena nastala aj v textoch. Kým dovtedy boli hlavnou témou vesmír, či osud, nové texty sú temnejšie, riešia existenciu bytia a smrti, miestami sa objavujú mýtické bytosti ako upíry, čarodejnice. Texty sú viac fantasy a trochu hororové. To znamenalo pre skupinu posun míľovými krokmi vpred. Zahrala si po boku legendárnych Scorpions, v roku 2011 absolvovala turné s českou stálicou Arakain a vystúpila na prestížnom festivale Masters of rock. V apríli 2012 vyšiel debutový video klip s názvom Friday 13th, ktorý sa tak stal predzvesťou nového, v poradí tretieho albumu. V novembri 2012 odohrala kapela úspešné turné Legendary Voices of Iron Maiden s bývalými členmi tejto legendy Paulom Diannom a Blazom Bayleym.

 

Predaj lístkov: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19474

Zľavy/Discounts:  na predajných miestach si ZŤP môžu zakúpiť 1€ vstupné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.