Udalosti

Fashion KidLab: Orientálny módny štýl

utorok - 02. 06. 2020 | 17:00 - 19:00
Iné
 

Orient Expres doviezol  kedysi cestovateľov a dobrodruhov priamo k tureckému trhovisku, ktorého kulisou boli mešity, minarety, palmy, zmes zvukov, tvárí a exotického tovaru. Lákavé krajiny východu, ďaleké cesty a vízia dobrodružstva ako z rozprávok pôsobia na všetky zmysly neuveriteľne očarujúco. Orientálny módny štýl bude júnovou témou pre detských dizajnérov, ktorí sa budú stretávať vždy v utorok na workshopoch Fashion KidLab. Kreatívne deti sa tejto téme budú po vynútenej prestávke za prísnych hygienických opatrení venovať už 2. júna 2020 o 17:00 hod. v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku. Vstupenky je možné kúpiť iba online a maximálny počet detí na workshope je sedem.

Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo - Kukučínova 2

Girls From The Moon - LIVE stream koncert

štvrtok - 11. 06. 2020 | 19:30 - 20:30
Hudba
 

Výlučne ženská kapela Girls From The Moon z Košíc sa rozhodla vyplniť v súčasnej krízovej situácii prázdne miesta na koncertných pódiách a ponúknuť ľuďom, túžiacim po hudbe, aspoň trochu zábavy prostredníctvom LIVE stream koncertu. Z pohodlia domova si budete môcť vypočuť dievčatá 11. júna 2020 o 19:30 hod. Ich vystúpenie odvysiela telKE. Tak si ju nezabudnite naladiť a užite si s nimi pekný večer. Hudobníčky Monika, Lilly, Aďka a Tina sa už nevedia dočkať, aby predviedli to, čo dokážu. Hudba je pre ne všetkým.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

2 VoiSis - LIVE stream koncert

štvrtok - 18. 06. 2020 | 19:30 - 20:30
Hudba
 

Zažiarili a zaujali na 35. ročníku populárnej autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2019 a piesňou Posledný krát prekvapili nielen porotu, ale aj samých seba. Taký úspech nečakali. Košická kapela 2 VoiSis sa stala víťazom, čo jej otvorilo cestu dostať sa do širšieho povedomia a na koncertné pódiá presviedčať, že hudba je to, čo ich baví. Formácia nezaspala na vavrínoch, ale pustila sa do práce a napreduje. Svojich fanúšikov, ale aj tých, ktorým sa zatiaľ nedostali pod kožu, chystá hudobný zážitok v podobe LIVE stream koncertu cez telKE, ktorý odohrá v Kasárňach/Kulturparku 18. júna 2020 o 19:30 hod., takže si ich budete môcť vypočuť a lepšie spoznať.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Katarína Koščová: Hranica dažďa- koncert

utorok - 08. 09. 2020 | 19:00 - 20:30
Hudba
 

Skladby z najnovšieho albumu Hranica dažďa speváčky a skladateľky Kataríny Koščovej si budú môcť je priaznivci vypočuť naživo až na koncerte, ktorý sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku 8. septembra 2020. Nezameniteľný spev charizmatickej speváčky v spojení s typickým klavírnym sprievodom, obohateným o gitaru a sláčikové kvarteto, sľubuje skutočne lahodný hudobný zážitok.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Káva, čaj, čokoláda - festival

piatok - 18. 09. 2020 - sobota - 19. 09. 2020 | 9:00 hod.
Iné
 

Dostali ste neodolateľnú chuť na nejaký lahodný nápoj a jeho ochutnávanie si užiť v spoločnosti podobných pôžitkárov ako ste vy a v príjemnom prostredí? Zatiaľ sa musíte uspokojiť iba s tým, čo si sami pripravíte doma. Najväčší festival Káva, čaj, čokoláda, na ktorý ste sa chystali v marci, sa o niekoľko mesiacov musel totiž oddialiť, ale dobrou správou je, že sa tento rok v Kasárňach/Kulturparku opäť uskutoční. Na oslavu výberovej kávy, kvalitnej čokolády a výborných čajov sa budete môcť vybrať 18. – 19. septembra 2020 od 9:00 do 20:00 hod. Festival každý rok prináša najnovšie trendy z tejto oblasti a dáva priestor vystavovateľom prezentovať svoje znalosti a schopnosti verejnosti. 

Na tomto mieste majú milovníci týchto dobrôt možnosť stretnúť sa, ochutnávať a porozprávať sa s tými najväčšími odborníkmi. Vystavovatelia i remeselníci si tak vytvárajú osobný vzťah so svojimi zákazníkmi. Organizátori chutného a voňavého podujatia sa z roka na rok snažia dostať na festival tých najlepších z najlepších.

Kávová, čokoládová a čajová udalosť roka s prenikavou vôňou, okúzľujúcou arómou a nezameniteľnou chuťou prinesie najkvalitnejšie kávy z domácich a zahraničných pražiarní, ponúkne remeselné cukrovinky a pohladí zmysly čistou chuťou kvalitných čajov. Návštevníci si budú môcť urobiť radosť množstvom remeselných výrobkov, dizajnérskych kúskov, literatúrou, ale aj umením.

Celodenný sprievodný program prevedie účastníkov novými trendmi, tradičnými postupmi, alternatívnymi metódami a bohatou kultúrou. Pripravené sú diskusie, prednášky, súťaže, workshopy, cestovateľské kiná, hudba a mnoho ďalších aktivít. Príďte spoznať najlepších baristov, pražiarov, chocolatierov či teatendrov. Venujte dva dni sebe, objavte nové chute, relaxujte a zabávajte sa.

Festival nebude len o prezentácii a ochutnávaní, ale svoje umenie predstavia desiatky najlepších slovenských baristov, ktorí budú súťažiť o postup na majstrovstvá sveta v Melbourne a Varšave v kategóriách Barista a Latte Art. Okrem súťažných špičkových vystúpení sa predstavia najlepšie slovenské a české pražiarne, ktorých kávy budete môcť ochutnať na espresso a brew baroch. Počas festivalových dní vás bude slovom sprevádzať a o dobrú náladu sa postará moderátor Ali Jarrar, známy skôr ako 50percentarabica, víťaz Sprudgie award 2020 v kategórii Best social media. Barista v pražiarni @rusty je kávový humorista a komentátor.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Peter Bič Project: Labyrint tour

streda - 07. 10. 2020 | 19:00 - 21:00
Hudba
 

Pandémia koronavírusu skrížila plány aj košickej skupine Peter Bič Projekt, ktorá sa chystala vyraziť na turné po Slovensku. Na sklonku minulého roka vydala album Labyrint, ktorý chcela odprezentovať na koncertných pódiách v šiestich mestách. Ešte s tým budú musieť nejaký čas počkať. Svoj dlh priaznivcom ich hudby splatia na jeseň. Domácemu publiku zahrajú v Kasárňach/Kulturparku 7. októbra 2020.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Nocadeň: Auróra - koncert

piatok - 09. 10. 2020 | 19:00 - 20:30
Hudba
 

Jedna z najvýraznejších slovenských hudobných skupín Nocadeň z Košíc , ktorá je charakteristická svojim nezameniteľným skladateľským rukopisom predstaví na domácej scéne v Kasárňach/Kulturparku svoj najnovší album  zo záveru minulého roka s názvom Auróra. Okrem pre nich typických kvalitných textov platňa prináša aj trochu zmenený zvuk. Kapela sa nebála experimentovania a v oveľa väčšej miere je na nosiči zastúpená elektronická zložka. Svoj odložený koncert z apríla plánujú odohrať 9. októbra 2020. 

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Le Payaco: Pohybliví v nehybnom - koncert

sobota - 31. 10. 2020 | 19:00 - 21:00
Hudba
 

Slovenská hudobná skupina Le Payaco z Bratislavy sa už nevie dočkať okamihu, kedy bude môcť svojim priaznivcom predstaviť naživo svoju novinku Pohybliví v nehybnom, ktorý vyšiel v apríli. Keďže sú všetky hromadné podujatia zrušené, tak ako koncerty, museli na jeseň odložiť aj krst albumu. Počúvať ho zatiaľ môžme prostredníctvom všetkých známych streamovacích služieb. So svojimi najnovšími nahrávkami, ktoré medzičasom možno trochu zostarnú a budeme ich už mať napočúvané, zavítajú aj do Košíc. V Kasárňach/Kulturparku ich privítame 31. októbra 2020.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Komajota - koncert

piatok - 13. 11. 2020 | 19:00 - 20:30
Hudba
 

Prešovské trio Komajota oslavuje v tomto roku pätnáste výročie a pri tejto príležitosti má pripravené turné do slovenských klubov. Ich odložený koncert si budú môcť fanúšikovia užiť v Kasárňach/Kulturparku 13. novembra 2020. Hudobníci Martin Husovský, Marek Belanský a Stano Čorej prichystali nový koncertný program, založený na najväčších hitoch kapely.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

XindlX - koncert

sobota - 14. 11. 2020 | 19:00 - 21:00
Hudba
 

Mimoriadna situácia a prijaté opatrenia na zamedzenie šírenia pandémie koronavírusu zamedzili organizovaniu hromadných kultúrnych podujatí. Okrem iných musel prispôsobiť svoj koncertný program aj hudobník Xindl X,, ktorý sa po troch rokoch mienil vrátiť do Košíc. V Kasárňach/Kulturparku mal vystúpiť 1. mája 2020, ale z pochopiteľných dôvodov musel koncert presunúť až na 14. novembra 2020. Slovenskí fanúšikovia budú musieť na jeho príchod trochu počkať. Zakúpené lístky na jeho vystúpenie zostávajú v platnosti. 

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2
1 2

Powered by Events Manager