PONOVOM – výstava

Dátum a čas:
pondelok - 07. 12. 2015 - štvrtok - 10. 12. 2015 - 13:00 - 16:00

Miesto konania:
Výmenník Štítová


PONOVOM je výstava prác študentov Katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach. Študenti druhého a štvrtého ročníka vytvorili produkty a menšie úžitkové predmety, ktorých spoločným a nosným prvkom bola recyklácia a znovupoužitie. Kreatívne výtvory sa teraz presúvajú do priestorov Výmenníka Štítová, aby si ich mohla pozrieť aj široká verejnosť.

Je to v poradí už štvrtá výstava Ateliéru Inovácia, ktorej predchádzali výstavy s názvom Suveníry z Košíc, Dizajnérsky darček a Dizajn váz inšpiruje. Mladí dizajnéri sa tentoraz pohrali s témou recyklácia odpadových materiálov, obalov či produktov tak, aby pozdvihli ich estetickú hodnotu a praktickú funkciu na úroveň novo vyrobených produktov. Takmer dvadsiatka kreatívnych ľudí pracovala pod vedením doc. Ing. Tibora Uhrína, ArtD., Mgr. art. Pavla Capika, ArtD. a Mgr. art. Michaely Bujňákovej, PhD. Na vernisáži v pondelok 7. decembra, o 18.00 hod. sa od nich osobne môžete dozvedieť, či majú ich návrhy šancu na reálne uplatnenie v živote, ale aj to, ktoré dielo im najviac prirástlo k srdcu. Výstavu si môžete pozrieť do 10. decembra.

Otvárací čas pre verejnosť:

7. 12. 2015 v čase 18:00 – 21:00 hod.

8., 9., 10. 12. 2015 v čase 15:00 – 18:00 hod.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.