Visual KidLab: Experimentálna grafika

Dátum a čas:
pondelok - 18. 01. 2016 - 14:30 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Výtvarné workshopy Visual KidLab, ktoré sú určené pre deti a mládež vo veku od 4 rokov pre jednotlivcov aj organizované skupiny, vedie lektorka Petra Housková. Absolventka  magisterského štúdia Ateliéru súčasného obrazu doc. Adama Szentpéteryho, akad. mal. KVUaI na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach sa okrem maľby venuje galerijnej činnosti (Šopa Gallery, predtým Pyecka Gallery) a spolupracuje na projekte K.A.I.R. Košice Artist in Residence.

Počas pravidelných stretnutí sa deti naučia zaujímavosti zo sveta výtvarného umenia. Lektorka  im vo výtvarnej dielni v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku priblíži zaujímavé témy. V januári je na programe  Experimentálna grafika. Pokúsi sa deťom ukázať základy grafiky a jej jazyka, priblíži im klasické grafické techniky, ich osvojenie a kombinovanie s inými technikami s dôrazom na vlastný individuálny názor dieťaťa.

„Práca s deťmi je zábavná – páči sa mi ich otvorenosť, predstavivosť a nadšenie. Venujeme sa rôznym obdobiam a prístupom tvorby vybraných autorov z dejín výtvarného umenia. Dôležité je vedieť deti správne motivovať a prispôsobiť (technickú) náročnosť jednotlivých dielničiek veku našich návštevníkov. Mojim cieľom je, aby sa deti kreatívne vyžili, aby sa nebáli experimentovať, zoznámili sa s netradičnými postupmi a technikami, mali radosť zo svojich výsledkov a aby sa k nám samozrejme vracali,“ povedala P. Housková, ktorá bude najbližšie s deťmi pracovať 18. januára.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.