Bratislavské gitarové kvarteto & Musica Cassovia

Dátum a čas:
sobota - 13. 02. 2016 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


V rámci 6. ročníka festivalu Prešovské dni klasickej gitary vystúpia 13. februára o 19. hodine na koncerte v Kasárňach/Kulturparku Bratislavské gitarové kvarteto a Musica Cassovia z Košíc. Diváci uvidia tieto dve hudobné telesá, ktoré úspešne koncertujú nielen doma, ale poznajú ich aj v zahraničí.

Bratislavské gitarové kvarteto v zložení Miloš Slobodník, Karol Samuelčík,, Radka Krajčová a Martin Krajčo vzniklo roku 1995 na pôde Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Už počas štúdia sa pravidelne zúčastňovali mnohých majstrovských kurzov, kde mali možnosť študovať pod vedením renomovaných umelcov a pedagógov. Úspešne sa prezentovali na interpretačných súťažiach doma i v zahraničí, kde získali niekoľko významných ocenení (Česká republika, Francúzsko, Portugalsko, Rakúsko, Taliansko). Súbor má v repertoári nielen originálne kompozície, ale aj vlastné úpravy diel autorov rôznych štýlových období.

Sláčikový orchester Musica Cassovia je zložený z popredných hráčov Štátnej filharmónie Košice. Zaznamenal úspechy nielen na Slovensku, ale aj na zahraničných pódiách v Južnej Kórei, Mexiku, Poľsku a v Maďarsku. Hosťoval na významných medzinárodných hudobných festivaloch.  Orchester spolupracoval s významnými dirigentmi a sólistami. Repertoár telesa siaha od diel barokových majstrov až po súčasnú hudbu.

Program:

Antonio Vivaldi

Peter Breiner

Leo Brouwer

Vstupné: predpredaj 6 €/4 €, na mieste 8 €/6 €

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.