Esther Stocker: „Approaching Loneliness“ – výstava

Dátum a čas:
piatok - 30. 09. 2016 - nedeľa - 30. 10. 2016 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Festival Biela noc  rozžiari 1. októbra nočné ulice Košíc umeleckou hrou svetiel a hudby. Po siedmy raz prinesie nevšedné inštalácie, umelecké hry a zvučné mená. Okrem iných aj taliansku umelkyňu, žijúcu v Rakúsku, Esther Stocker, ktorá bude mať v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku výstavu s názvom „Approaching Loneliness“ od 30. septembra do 30. októbra.

Ako u nej býva zvykom, dominujú na nej len čierne a biele geometrické formy. Maliarka, fotografka a predstaviteľka priestorovej tvorby sa preslávila doma i v zahraničí originálnymi inštaláciami, ktoré využívajú špecifiká daného priestoru. Jej tvorba je založená predovšetkým na vizuálnej hre, optickej ilúzii, narušovaní geometrického radu i na popretí pravidiel perspektívy. Návštevníkov ohromuje predovšetkým veľkoleposť inštalácií a nezabudnuteľný dojem z fyzického prežitia vo vnútri transformovaného priestoru, zbaveného vlastných limitov.

Fascinuje ju skutočnosť, že malá formálna odchýlka (napríklad priamky v rámci mriežky) môže spôsobiť dezorientáciu. Dezorientáciu, ktorá nie je iba vizuálna, je kognitívna: známe sa už nedá rozpoznať, pocit istoty sa stráca. Aj keď to nepoznáme, predpokladáme, že to bude mať nejakú formu a očakávame, že sa táto forma bude správať nejakým predvídateľným spôsobom.

Vstupné: 1 €

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.