Tanečné divadlo ATak: Galéria

Dátum a čas:
piatok - 18. 11. 2016 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Do programu 27. ročníka Festivalu sakrálneho umenia  prispeje aj Tanečné divadlo ATak. V Kasárňach/Kulturparku odohrá 18. novembra o 19:00 hod. predstavenie Galéria – Svetlo a Tma v živých obrazoch. Tému o rozhodovaní medzi Svetlom a Tmou prinieslo divadlo v roku 2001 v inscenácii Šero. Súbor sa ustálil na desaťčlenný kolektív a choreografie „pretancoval“ na oveľa náročnejšiu úroveň. Začal dokonca experimentovať so slovom. Premyslené maľované kostýmy a jednoduchá, no dynamická scénografia začali tvoriť výtvarný rukopis ATak-u, ktorý pre svoju funkčnosť a nápaditosť ocenili aj mnohí divadelní kritici.

Dve „nesmrteľné“ postavy – Svetlo a Tma sa po pätnástich rokoch vracajú, aby v novootvorenej Galérii rozohrali „večnú hru“.  Podobne, ako si Boh so Satanom „dohodnú pravidlá“ v úvode biblickej knihy Jób, aj v galérii obrazov zo života si Tma „pýta dovolanie“ na skúšanie a pokúšanie nás – ľudí. Svetlo však jasnejšie svieti a jasne odpovedá: „Všetko, čo majú, je v tvojich rukách, ale ich samých sa nedotkni.“

Vstup: voľný 

fsu_2016_galeria_a2-page-001-small

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.