KidLab – módna umelecká dielňa: Postmoderna

Dátum a čas:
utorok - 18. 04. 2017 - 14:30 - 16:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Treťou témou, ktorej sa budú deti vo výtvarných a módnych umeleckých dielňach KidLab zaoberať počas apríla a mája, je POSTMODERNA. Postmoderna je pojem, ktorým označujeme rôzne prejavy z oblasti architektúry, umenia, vedy a filozofie od konca 70. rokov 20. storočia. Ľudia si v tomto období začínajú uvedomovať, že moderný svet sa nemusí vyvíjať k stále lepšej spoločnosti.

Vo výtvarnom umení si umelci začínajú uvedomovať, že cieľom umenia nemusí byť len vynachádzanie stále nových smerov, ale sa možno vracať aj k starým tradíciám umenia, inšpirovať sa inými kultúrami a všetko sa dá spájať a niekedy aj miešať. Často sa využívajú symboly, ktoré počas dielničiek deti zakomponujú do svojej tvorby.K

V módnej umeleckej dielni v Kunsthalle/Hale umenia sa deti pod vedením lektorky Jany Polak  najbližšie stretnú 18. marca  od 16:30 do 18:30 hod. Svojimi prácami sa budú prezentovať na KidLab módnej show a výstave od 1. do 30. júna 2017.

Vstupné: 2 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.