Fashion KidLab: Kravata trochu inak

Dátum a čas:
utorok - 17. 10. 2017 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Pavilón FOXTROT


Módna návrhárka Jana Polak organizuje pre deti známe a obľúbené workshopy Fashion KidLab. Kreatívne dielne sa konajú pravidelne každý utorok a svoje nápady budú detskí návrhári premieňať na zaujímavé modely v priestore pavilónu Foxtrot vždy od 17:00 do 19:00 hod. Najbližšie stretnutie je naplánované na 17. októbra.

Všetky Fashion KidLaby sa budú orientovať na budúcoročné sté výročie vzniku Československej republiky. Témou je 100 rokov Československa v móde a názov prvého celku je KRAVATA TROCHU INAK.

Móda v predvojnovom Československu bola charakteristická začínajúcou emancipáciou žien. Do ženského šatníka sa vnášali mužské prvky, hlavne kravaty, nohavice, nohavicové sukne a saká. Línia pre pás sa výrazne znížila, vlasy sa skrátili .Vznikali módne salóny a krajčírske dielne. Najlacnejšie topánky vyrábal Baťa. Dlhé korále obľubovali ženy neustále. Do predaja boli uvedené elektrické sušiče vlasov s ventilátorom a masovo sa vyrábali a predávali šijacie stroje. Ich pôvodný dizajn poslúži ako nápad pre autorsky vytvárané dezény.

Inšpiráciou je KRAVATA – a jej reinterpretácie – veľkostné (expresívne maxi kravaty), materiálové (experimentálne práce s textilným aj netextilným materiálom), s použitím kombinovaných techník (farby a fixky na textil, metalické kontúry či neónové efekty), šitie a vyšívanie, pletenie z vlny a úpletových šnúr (recyklovanie nepotrebných tričiek)… V záverečnej fáze deti z kravát vytvoria model – odev – odevný doplnok, vyrábať budú maxi korále zo starých siloniek a výsledky svojej práce predstavia na výstave.

Ďalšie  tematické celky, inšpirované módou rokov 1945-1989, sú: RAMENAMI VPRED, VĎAKA PANI BURDA,  RIFLOVINA FOREVER, DISCO, SÚČASNÉ RETRO…

Vstupné: 2 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.