Cinefil – Projekt 100 – 2001: Vesmírna odysea

Dátum a čas:
nedeľa - 12. 10. 2014 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


2001-a-space-odyssey-originalFilozofická filmová opera. Evolúcia a zmysel existencie ľudstva v niekoľkých epochách, počas ktorých je  človek konfrontovaný so zlovestným, mlčanlivým symbolom mimozemského života. Science-fiction film, po ktorom už filmové sci-fi nikdy nebolo také ako predtým a súbežne napísaný rovnomenný science-fiction román, ktorý definitívne zmenil aj sci-fi literatúru. Jeden z najväčších mýtov filmovej histórie majstrovsky vytvorený dvoma osobnosťami svojich odborov. Neopakovateľný a nadčasový príbeh o ceste za hranice ľudskej skúsenosti, za hranice priestoru a času v roku 1968 nakrútil legendárny Stanley Kubrick a spoluatorom scenára je slávny Arthur C. Clarke.

Kubrick/GB,USA/1968/141 min.

Hrajú: Keir Dullea, Gary Lockwood, William Sylvester, Leonard Rossiter, Robert Beatty, Sean Sullivan, Douglas Rain, Daniel Richter, Terry Duggan a ďalší.

Cinefil v spolupráci s ASFK vám prináša 20. ročník najväčšej putovnej prehliadky filmov na Slovensku!

Od septembra do decembra si môžete v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku vychutnať súčasné, ale aj kultové filmy slovenskej a svetovej produkcie.

Všetky filmy začínajú o 18:00. Vstupné je 3 €, s preukazom ASFK 2 €.

Rezervácie lístkov prijímame na: rezervacie@kinousmev.sk


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.