Peter Pollág: Terra Incognita – výstava

Dátum a čas:
piatok - 23. 11. 2018 - nedeľa - 03. 02. 2019 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Spišský rodák a významný slovenský maliar grafik, ilustrátor a vášnivý cestovateľ Peter Pollág predstavuje v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku v Košiciach veľkorysý výber zo svojich diel, z ktorých väčšina je zapožičaná z verejných inštitúcií a súkromných zbierok zo Slovenska, ale i zo zahraničia, najmä z Holandska. Tajuplný názov výstavy Terra Incognita – Neznáma krajina mimoriadne výstižne charakterizuje obsahový náboj Pollágovej tvorby, ktorej inšpiračné zdroje musíme skutočne často hľadať v neznámych a pre bežného smrteľníka nedostupných krajinách, ale i v tajomných príbehoch a nezvyčajných situáciách. Jeho diela si môžu návštevníci pozrieť do 3. februára 2019.

Košická výstava predstavuje mnohé z najpodstatnejších diel Pollágovej tvorby, veľkorozmerné plátna, komornejšie kompozície, ako aj súbor ilustrácií a pozoruhodné „Denníky z ciest“, ktoré sú bezprostrednou autentickou výpoveďou o autorovom „putovaní“ neznámymi krajinami, o hľadaní historických súvislostí v labyrinte dejín a o ich pozoruhodnej interpretácii v kontexte súčasnosti.

Vstupné: 1 €

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa 11:00 – 18:00 okrem pondelka.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.