Filmové leto v AMFIKU: Služobníci

Dátum a čas:
nedeľa - 04. 07. 2021 - 21:00 - 22:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Kino Úsmev pozýva do Amfiteátra na film slovenského režiséra Ivana Ostrochovského Služobníci, ktorý sa bude premietať 4. júla 2021 o 21:00 hod. Medzinárodne oceňovaná snímka sa kvôli pandemickej situácií dostala do kín iba na pár dní. Po znovuotvorení sa tvorcovia a herci z filmu vydávajú na špeciálne turné. Jednou z 13 zastávok bude práve košický amfiteáter. Zažite spolu s nami jedinečnú komornú atmosféru diela priamo pod holým nebom. Premietanie bude na záver spestrené diskusiou s tvorcami a protagonistami filmu.

Rok 1980, totalitné Československo, kamaráti Michal a Juraj prichádzajú do bohoslužobného seminára. Kňazi, ktorí v seminári vyučujú, majú strach zo zatvorenia školy kvôli aktuálnej spoločenskej i politickej situácií, a preto zo študentov vychovávajú prívržencov komunistickej strany. Študenti sa postupne rozdeľujú na dva tábory: na tých, ktorí sa podriaďujú systému a komunistickej propagande, a na tých, ktorí sú odvážnejší a volia boj za vlastné hodnoty.

Vstupné 4 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.