Bažant Kinematograf: Šarlatán (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
pondelok - 23. 08. 2021 - 20:30 - 22:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Leto v Kulturparku si bez retroautobusu Bažant Kinematograf nevieme ani predstaviť. Už je na cestách s kolekciou slovenských a českých filmov a zaparkuje aj v Košiciach, aby sprostredkoval milovníkom strieborného plátna filmové zážitky pod holým nebom. Počas štvordňovej zastávky – 23. – 26. augusta 2021, každý večer od 20:30 hod. uvidia diváci okrem hlavných titulov aj krátke animované snímky pred filmom, ktorými si pripomenieme 100 rokov slovenskej kinematografie.

Prvou z letnej ponuky putujúceho kinematografu bude 23. augusta 2021 strhujúca životopisná dráma  Šarlatán, inšpirovaná skutočným príbehom výnimočného muža obdareného liečiteľskými schopnosťami. Na Jána Mikoláška sa v priebehu niekoľkých desaťročí obracali s prosbou o pomoc státisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev, vrátane najvýznamnejších osobností politického a kultúrneho života. Je to človek bez odborného lekárskeho vzdelania, ale s nevšedným a nevysvetliteľným nadaním diagnostikovať a pomocou byliniek liečiť choroby, s ktorými si ani doktori nevedia rady. Jeho mimoriadne schopnosti sú však vykúpené bojom s vlastnými démonmi. Liečiteľstvo je jeho vnútornou spásou a ochranou pred sebou samým…

V hlavnej úlohe sa predstavil Ivan Trojan, ktorého mladšiu verziu stvárnil jeho syn Josef Trojan.  Jeho asistenta, ale zároveň tiež životného partnera, si zahral slovenský herec Juraj Loj.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.