„1956 – Za slobodu a nezávislosť“ a „Prierezy“ – výstavy

Dátum a čas:
piatok - 02. 09. 2016 - nedeľa - 25. 09. 2016 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Mestský výbor Maďarského spoločenského a kultúrneho zväzu Csemadok v Košiciach organizuje v Kasárňach/Kulturparku dve výstavy v septembri, jednu v novembri a filmový minifestival. Prvá z výstav pod názvom „1956 – Za slobodu a nezávislosť“ priblíži fakty o revolúcii, z ktorých bude väčšina z nich pre verejnosť nová. Ponúka pravdivý obraz doby, poznačenej historickými udalosťami v období druhej svetovej vojny, ktoré sa bezprostredne dotýkali osudu maďarskej komunity. Sprístupnená bude v budove Bravo od 2. do 25. septembra.

Od 10. septembra tie isté výstavné priestory obohatí prezentácia vybraných diel zakarpatských autorov s názvom „KERESZTMETSZETEK – PRIEREZY“. Svoje diela budú do 25. septembra vystavovať výtvarníci maďarskej národnosti zo Zakarpatskej Ukrajiny a zo Slovenska, umelci slovenskej národnosti z Maďarska a rusínskej zo Slovenska, Maďarska a Ukrajiny (vernisáž: 10. 9. o 14:00 hod.

Súčasťou podujatia bude 10. septembra košický deň filmového festivalu Jameson CINEFEST v Miškolci v budove Alfa. Premietať sa budú československý film Čas, ktorý žijeme (16:30 hod.) s maďarskými titulkami a o hodinu neskôr (17:30 hod.) maďarský film Vyslanec z Bernu so slovenskými titulkami. Po  premietaní sa diváci stretnú s tvorcami Vyslanec z Bernu v neformálnej diskusii.

Na november pripravuje Csemadok v spolupráci s Divadlom Thália, Vedeckou knižnicou v Košiciach a Knižnicou Széchenyiho v Budapesti, ako aj Divadelnými ústavmi v Bratislave a Budapešti v Kulturparku výstavu „200 rokov maďarského divadelníctva“. Predstavenie v maďarskom jazyku po prvý raz odznelo na Košickej scéne 16. mája 1816. Návštevníci uvidia doteraz menej známe a vzácne dokumenty z histórie maďarského divadelníctva v Košiciach. Výstava potrvá od 3. do 20. novembra.

Otváracie hodiny: denne okrem pondelka od 11:00 do 18:00 hod.

Vstupné: 1 €

 

 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.