Adamcove dni – prehliadka speváckych zborov

Dátum a čas:
piatok - 27. 05. 2016 - sobota - 28. 05. 2016 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Súťažná prehliadka miešaných speváckych zborov ADAMCOVE DNI sa uskutoční aj v tomto roku. Desiaty ročník slávnosti zborového spevu Vojtecha Adamca už po druhý raz organizujú K13 – Košické kultúrne centrá. Opäť sa tak vytvoril priestor na pravidelne sa opakujúcu prezentáciu jednotlivých zborových telies nielen z východného Slovenska, ktoré sa predstavia v dňoch  28. – 29. mája v Kunsthalle/Hale umenia.

Po prvý raz sa Adamcove dni konali v roku 1983 v Košiciach. Dirigent, zbormajster a hudobný skladateľ Vojtech Adamec (1926 – 1973) patril medzi významné osobnosti slovenského hudobného života. Pracoval ako zbormajster speváckeho zboru SĽUK, neskôr ako dirigent a zbormajster Československého rozhlasu. Popri práci s profesionálnym orchestrom umelecky viedol Ľudový spevokol učiteľov Slovenska, Spišský učiteľský zbor, Ženský zbor Lekárskej fakulty PJŠ v Košiciach a od roku 1964 aj Košický spevácky zbor učiteľov. Významne sa zaslúžil o rozvoj slovenského zborového spevu. Komponoval skladby pre rozhlas, televíziu a divadlá. Krátko pedagogicky pôsobil ako profesor dirigovania na Štátnom  konzervatóriu v Košiciach.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.