Adamcove dni – slávnosti zborového spevu

Dátum a čas:
sobota - 05. 05. 2018 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Na 12. ročníku slávností zborového spevu Adamcove dni sa v Kunsthalle/Hale umenia 5. mája o 17:00 hod. predstaví sedem zborov, ktoré vzdajú hold pamiatke významnej osobnosti slovenského hudobného umenia – zbormajstrovi, dirigentovi a skladateľovi Vojtechovi Adamcovi.  

Ženský zbor Českého spolku pôsobí v Košiciach od roku 1998. Spieva skladby klasickej i modernej tvorby aj ľudové piesne v úpravách. Medzi jeho najúspešnejšie projekty patrí uvedenie oratória G. B. Pergolesiho Stabat Mater a kantáty Bohuslava Martinů Otvíraní studánek. Túto skladbu vydal na CD. Okrem toho mál ešte ďalšie štyri a 2 DVD.

Ženské vokálne zoskupenie Womanvocal z Humenného má ambície obohatiť hudobný život v meste a pripraviť pre domáce publikum hudobné lahôdky v inom – výlučne ženskom šate. Na festivale zborového spevu Viliama Figuša Bystrého v Banskej Bystrici získal strieborné pásmo. Vlani sa umiestnil v zlatom pásme na medzinárodnom festivale zborového umenia Žilina Voce Magna.

Košický spevácky zbor učiteľov funguje od roku 1948. Pod umeleckým vedením Vojtecha Adamca sa zaradil medzi najlepšie vokálne telesá na Slovensku. Na domácich a zahraničných pódiách získal niekoľko prestížnych ocenení v medzinárodných súťažiach. Je držiteľom ceny Zlatý veniec mesta Bratislava, Ceny mesta Košice (2) a mnohých ďalších.

Miešaný spevácky zbor Technickej univerzity Košice Collegium Technicum patrí medzi špičkové akademické zbory na Slovensku. Dosiahol mnohé ocenenia na medzinárodných festivaloch a súťažiach doma i v zahraničí. Uviedol 199 koncertov a festivalových vystúpení v zahraničí v 20 štátoch Európy, v Izraeli, Južnej Amerike, USA, Mexiku a Thajsku. Spolupracuje so Štátnou filharmóniou Košice a špičkovými orchestrami.

Miešaný zbor Žilina, OZ je amatérsky spevácky zbor, ktorý vznikol v roku 1954. Patrí medzi najúspešnejšie zbory na Slovensku a reprezentuje nielen v Európe, ale aj mimo nej. Úspechy, dosiahnuté interpretáciou veľkých vzácnych hudobných diel úzko súvisia s počtom spevákov, ktorý sa pohybuje okolo 55 členov, čo v rámci Slovenska nie je bežné.

Spevácky zbor mesta Humenné má za sebou rad vystúpení na domácom pódiu aj v zahraničí. Kolektív spevákov bol ocenený viacerými poctami. Svojmu domácemu publiku sa pravidelne predstavuje na benefičných vianočných koncertoch Čas radosti a veselosti. Jednou z dlhoročných aktivít zboru je organizovanie letných koncertov Hudba – kľúč k porozumeniu a láske, na ktorom sa predstavujú nielen domáci speváci, ale aj sólisti a inštrumentalisti a zahraničné zbory.

Košický detský spevácky zbor vznikol v roku 1975 v bývalom Dome kultúry VSŽ. Doteraz ho vedie jeho zakladateľka Oľga Varínska. Úspešne súťažil a spieval na všetkých prehliadkach „Mládež spieva“ na Slovensku, ale reprezentoval aj v Čechách, Poľsku, Bulharsku, Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku, Francúzsku, Slovinsku, Srbsku, Anglicku, Belgicku, Holandsku, Taliansku a Mexiku. Zbor získal dvakrát cenu Cum laude na európskej súťaži v Neerpelte v Belgicku. Vydal 7 vlastných CD a audiokazetu Pre Vás spieva KDSZ.

Vstup zdarma


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.