Adventný kalendár Steelparku – 15. okienko

Dátum a čas:
streda - 15. 12. 2021 - 8:00 - 20:00

Miesto konania:
SteelPark


Steelpark – park vedy je síce dočasne  kvôli pandémii zatvorený a keďže vy ho nemôžete navštíviť, prichádza za vami, milé deti, k vám domov. Blížia sa Vianoce a obdobie, kým naozaj prídu, si malí aj veľkí zVEDAvci môžu spríjemniť  otváraním špeciálneho adventného kalendára a plniť rôzne zábavné úlohy.

Tí, ktorí plnia úlohy, majú pred sebou ďalšiu na dnešný deň. Pod pätnástkou sa skrýva políčko, v ktorom nájdeš túto úlohu: „Vyrob ozdoby rôznych geometrických tvarov na vianočný stromček.“ 

Máme za sebou otvorených už štrnásť okienok. Pripomeňme si, čo sme doteraz robili. Nakrájali sme si jablká a pomaranče na dekorácie, vyrobili sme si snehové vločky a sledovali ich symetriu, napísali list Ježiškovi, zbierali kamene, čistili čižmy, zistili sme, odkiaľ je sv. Mikuláš a hľadali toto miesto na mape, vyrobili sme kŕmidlo a nakŕmili vtáčiky v parku a nakreslili si ich.  Vytvorili sme si vlastné ľadové kráľovstvo s kryštálmi pomocou soli alebo boraxu, zisťovali sme,  kto bol Albert Einstein a nakreslili si jeho obrázok. Vyrobiť ste mali aj vlastný papier a zhotoviť z neho vianočný pozdrav. V nedeľu sa zapaľovala 3. sviečka na adventnom kalendári a vy ste mali pozorovať, či má plamienok tieň. Potom si mal uvariť čaj do priesvitného pohára, pozorovať ako voda mení farbu a pomenovať tento jav. Včera sme kreslili živočíchy, ktoré sa v zime ukladajú na spánok.

Ak sa chceš podeliť o to, ako plníš jednotlivé zadania, svoje fotky môžeš zanechať v komentári na FB Steelparku alebo ich zaslať na info@steelpark.sk.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.