Adventný kalendár Steelparku – 24. okienko

Dátum a čas:
piatok - 24. 12. 2021 - 8:00 - 22:00

Miesto konania:
SteelPark


Steelpark – park vedy je síce dočasne  kvôli pandémii zatvorený a keďže vy ho nemôžete navštíviť, prichádza za vami, milé deti, k vám domov. Blížia sa Vianoce a obdobie, kým naozaj prídu, si malí aj veľkí zVEDAvci môžu spríjemniť otváraním špeciálneho adventného kalendára a plniť rôzne zábavné úlohy.

Dnes otvárame posledné okienko a nás čaká takéto zadanie: „Zapáľ si s rodičmi prskavky.“ A užívaj si Vianoce v kruhu blízkych.  

Pripomeňme si, čo sme po otvorení 24 políčok adventného kalendára robili. Nakrájali sme si jablká a pomaranče na dekorácie, vyrobili sme si snehové vločky a sledovali ich symetriu, napísali list Ježiškovi, zbierali kamene, čistili čižmy, zistili sme, odkiaľ je sv. Mikuláš a hľadali toto miesto na mape, vyrobili sme kŕmidlo a nakŕmili vtáčiky v parku a nakreslili si ich.  Vytvorili sme si vlastné ľadové kráľovstvo s kryštálmi pomocou soli alebo boraxu, zisťovali sme,  kto bol Albert Einstein a nakreslili si jeho obrázok.

Vyrobiť ste mali aj vlastný papier a zhotoviť z neho vianočný pozdrav. Zapaľovali sme sviečky a pozorovali, či má plamienok tieň. Potom si mal uvariť čaj do priesvitného pohára, pozorovať ako voda mení farbu a pomenovať tento jav. Kreslili sme živočíchy, ktoré sa v zime ukladajú na spánok a zhotovovali ozdoby na vianočný stromček. Už vieš, prečo nemôže ľadový medveď zožrať tučniaka? Odtrhol si vetvičky z ihličnanov vo svojom okolí a dal ich do vázy? Vyrobiť si mal plávajúcu sviečku zo škrupiny a pozorovať jej pohyb po vodnej hladine. Sviatočnú atmosféru sme si navodili aj uvarením jabĺk so škoricou, zdobili sme perníky a uviazali mašle na stoličky a vyzdobili izbu vločkami a sušeným ovocím. Už vieme aj to, ako slávia Vianoce deti z rôznych krajín. A dočkali sme sa aj Vianoc.

Ak sa chceš podeliť o to, ako si plnil úlohy, svoje fotky môžeš zanechať v komentári na FB Steelparku alebo ich zaslať na info@steelpark.sk.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.