AFF: Darebák – film

Dátum a čas:
piatok - 25. 06. 2021 - 21:30 - 23:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Sympatický Dje sedí vo vlaku, ktorý ho priváža do Paríža. Je bez peňazí, ale spolieha sa na svoj osobný šarm, vďaka ktorému chce využiť každú príležitosť, ktorá sa mu naskytne. Až do najväčšej krajnosti. Tento spoločenský triler sa voľne inšpiroval osudom francúzskeho násilníka a sériového vraha Guya Georgesa, odsúdeného v roku 2001 na doživotie. Snímka režiséra Petra Dourountzisa nie je klasickou kriminálkou o zločincovi, po ktorom pátra polícia. Ak, tak len vo vedľajšom pláne.

Tulák a povaľač Dje je nejednoznačná postava, ktorá na seba okamžite strháva maximálnu pozornosť. Suverénnym spôsobom (vďaka skvelej interpretácii Pierra Deladonchampsa) balansuje na hrane medzi empatiou, príťažlivosťou, podozrením a odsúdením. Devízou ambiciózneho filmu je aj autentická atmosféra parížskeho okraja spoločnosti, kde sa príbeh odohráva. Figúry mestskej periférie dôveryhodne umocňujú sociálny rozmer snímky, ktorá ponúka divákovi interpretačnú variabilitu pôsobivého rozprávania.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.