AFF: Dni – film

Dátum a čas:
piatok - 25. 06. 2021 - 19:30 - 21:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Filmy Tsai Ming-Lianga vyžarujú pomalosť a eleganciu. V Dňoch ticho pozoruje stretnutie dvoch mužov, ktorí na jednu noc zabudnú na temnú stránku reality a možno sa dokonca priblížia k pravde, kým sa vrátia do každodennej osamelosti. Tsai Ming-Liang ako vždy čaruje so svetlom a s detailmi, obrazy tu majú prirodzene viac významov. Ukazuje, že film môže byť aj meditáciou a že má blízko k filozofii.

Patrí medzi niekoľko najvýznamnejších, najoceňovanejších a najobdivovanejších súčasných režisérov autorských umeleckých filmov. Ako filmový režisér debutoval v roku 1992. Jeho špecifický filmový rukopis založený na dlhých neprerušovaných, precízne komponovaných záberoch je odvtedy preslávený. Filmy ako Vive LˈamourRieka/The River, Diera/The Hole či Zbohom Dragon Inn/Goodbye, Dragon Inn a meditatívny experiment Cesta na západ/Journey to the West sú často citované a napodobňované. V roku 2009 nakrútil svoj „prvý budhistický film“ Visage.

Vstupné: 3 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.