AFF: Jarná kvetinka – súťažný film

Dátum a čas:
štvrtok - 24. 06. 2021 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Šestnásťročná tínedžerka Suzanne žije v príjemnej každodennej rutine, ktorú tvorí usporiadaná rodina a škola s nudnými spolužiakmi, s ktorými si vlastne nemá čo povedať. Jedného dňa ju upúta tridsaťročný herec z miestneho divadla, s ktorým nadviaže zvláštny vzťah spočívajúci v stretnutiach plných rozhovorov. Suzanne si po čase uvedomuje, že sa do charizmatického herca zaľúbila, ale zároveň začne riešiť dilemu, že pokračujúcim vzťahom so starším mužom by mohla prísť o obdobie prirodzeného dozrievania v okruhu svojich rovesníkov, ktoré sa už nebude opakovať.

Pôvabný debut Suzanne Lindon (dcéry známych hercov Sandrine Kiberlain a Vincenta Lindona) je nádejným prísľubom 20-ročnej francúzskej režisérky, ktorá vo filme stelesnila aj hlavnú postavu. Film Jarná kvetinka (FR) s nálepkou Cannes 2020 predstavuje minimalistickú snímku, ktorej sa presvedčivo podarilo zobraziť prchavé chvíle mladučkého ľúbostného opojenia, zachytené pár slovami, drobným chvením, nenápadnými pohľadmi a vnútorným napätím. Výsledkom je veľmi súčasný príbeh, zvýraznený autentickou atmosférou parížskych kaviarní a ulíc.

Tento film je zaradený do medzinárodnej súťaže hraných filmov Modrý anjel za najlepší film festivalu.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.