AFF: Krajina ve stínu – film

Dátum a čas:
sobota - 26. 06. 2021 - 11:00 - 13:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Najoceňovanejší česko-slovenský koprodukčný film minulého roka. Z celkovo pätnástich nominácií na Českého leva získala Krajina ve stínu (CZ, SK) šesť sošiek. Zvíťazila aj v kategórii Najlepší film pri udeľovaní Cien českej filmovej kritiky. Ide o prvý hraný film Bohdana Slámu (Divoké včelyŠtěstí, Baba z ľadu), ktorý sa tematicky odohráva v minulosti. Celá snímka bola nakrútená v čiernobielej verzii a na klasický filmový pás. 

Historická dráma rozpráva príbeh obyvateľov zabudnutej dedinky neďaleko rakúskych hraníc, ktorým vstúpia do života udalosti 30. až 50. rokov 20. storočia. Ak predtým bolo najdôležitejšie obrábať pole, prežiť zimu a vychovať deti, teraz si treba vybrať. Kto je Rakúšan, kto Nemec a kto Čech, a zaplatiť cenu, ktorú takéto rozhodnutie prinesie. A tak sa z dosiaľ pokojne žijúcich susedov stávajú zarytí nepriatelia, ktorí si navzájom vyrovnávajú účty aj za cenu zločinu, straty etických zábran a ľudskosti. Zachytením skutočného príbehu jednej obce na juhu Čiech chce film prispieť do diskusie o vyrovnávaní sa s vlastnou boľavou minulosťou.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.