AFF: Ľoška – lovec veľrýb – súťažný film

Dátum a čas:
sobota - 26. 06. 2021 - 17:30 - 19:30


V najvzdialenejšom cípe Ruska, čukotskej tundre, žije tínedžer Ľoška svoj každodenný monotónny život v biednej komunite lovcov veľrýb. Jeho domov sa nachádza iba 86 km od Aljašky, bájneho amerického sveta, kam upiera svoje túžobné pohľady. Zanietene sníva o erotickej internetovej kráske, s ktorou sa neúspešne snaží komunikovať. Napokon sa odhodlá splniť si sen a odíde do Ameriky. Jeho strastiplná odysea je cestou k sebapoznaniu, ktoré ho snáď naviguje správnym smerom. Zisťuje, že nie každá cesta musí skončiť stanoveným cieľom. A tiež konečne pochopí, prečo jeho starý otec tak veselo a nesprávne predpovedá svoj „posledný“ deň. Snímka Ľoška – lovec veľrýb (RU, PL, BE) z prostredia, kde skoro nikdy nesvieti slnko, zaujme aj svojou humornou, niekedy až ironickou polohou.

Suverénny debut 31-ročného Moskovčana Filipa Juryjeva získal pri svetovej premiére v Benátkach ocenenie za réžiu a následne viacero národných cien.

Tento film je zaradený do medzinárodnej súťaže hraných filmov Modrý anjel za najlepší film festivalu.

Vstupné: 3 €


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.