AFF: Luzzu – súťažný film

Dátum a čas:
piatok - 25. 06. 2021 - 14:30 - 16:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


O jedno z najpríjemnejších prekvapení na tohtoročnom festivale v Sundance sa postaral maltsko-americký tvorca Alex Camilleri s neorealistickým debutom Luzzu (MT) nazvaným podľa tradičnej pestrofarebnej maltskej rybárskej pramice. Jeho protagonistom je mladý Jesmark, ktorý sa ako celé generácie jeho predkov pokúša uživiť rodinu rybolovom. Život mu však skomplikujú hneď dve trhliny. Jedna sa objaví v starej luzzu, ktorá vyžaduje kompletnú rekonštrukciu. Druhá je oveľa závažnejšia. Jeho dcérka má problémy s rastom a potrebuje drahé lieky. Jesmark sľúbi manželke, že rodinu aj loďku zachráni, lenže možností na získanie peňazí v prímorskom mestečku je menej ako málo. Riešením z bezvýchodiskovej situácie by mohol byť prienik na čierny trh v maltskom rybárskom priemysle, čo však hrdý potomok starobylej rybárskej komunity najskôr odmieta.

Luzzu je učebnicovým príkladom dôkladne a poctivo realizovaného filmu. Je maximálne dôveryhodný v zobrazení viacerých neľahkých rybárskych činností a zároveň predstavuje osviežujúci a úprimný portrét silnej vôle jedinca čeliaceho takmer neprekonateľným prekážkam. Originalitu a presvedčivosť hraného filmu s dokumentárnou presnosťou zvýrazňujú interpretačné výkony nehereckých predstaviteľov.

Tento film je zaradený do medzinárodnej súťaže hraných filmov Modrý anjel za najlepší film festivalu.

Vstupné: 3 €

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.