AFF: Nekonečná noc – film

Dátum a čas:
nedeľa - 27. 06. 2021 - 20:00 - 22:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Animované dlhometrážne filmy, ktoré nie sú určené očiam detského diváka, sú úkazom, ktorý sa v západnej kinematografii objavuje veľmi sporadicky. Pamätníci si možno ešte spomenú na koniec 70. rokov 20. storočia a tvorbu animátora Ralpha Bakshino, ktorý v krátkom slede po sebe vytvoril dnes už viaceré ikonické diela (napr. Pán prsteňov), hlavne však podmanivú zmes vojnového filmu, sci-fi a fantasy s názvom Wizards (1977). Práve druhý menovaný je spolu s kultovým animovaným sci-fi fantasy hororom Heavy Metal (1981) svojou nezameniteľnou poetikou výrazným inšpiračným zdrojom pre tvorivé duo Philip Gelatt a Morgan Galen King, stojace za Nekonečnou nocou (US), plnou až groteskne explicitných scén násilia.

V centre príbehu sa nachádza tajomný kvet ako magický artefakt, ktorý po tom, čo padne do nesprávnych rúk, spôsobí, že ľudská rasa sa na celé veky ponorí do obdobia temna a utrpenia. Naprieč generáciami sa sem-tam vynárajú hrdinovia z rôznych kultúr, ktorí sa pokúšajú zvrátiť nepriaznivý osud ľudstva a vyviesť ho z temnoty za cenu akýchkoľvek osobných strát a obetí.

Tvorcovia svoj epický príbeh ponúkajú v nezameniteľnom štýle rotoskopovej animácie. Z dnešného pohľadu tak výslednému tvaru dodávajú retro vyznenie a zároveň skladajú poctu technike tradičnej animácie, v súčasnosti už len zriedkavo využívanej.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.