AFF: Nočná šichta – film

Dátum a čas:
štvrtok - 24. 06. 2021 - 10:00 - 12:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Päťdesiatnik Mikael je lekárom v permanentnej nočnej službe. Navštevuje a lieči starších ľudí, bezdomovcov, ale aj drogovo závislých. Pracuje bez oddychu, v neustálom nasadení. Je unavený, apatický, otrávený, rezignovaný. Keď už nedokáže zvládať tlak bratranca -farmaceuta na predpisovanie ďalších falošných receptov na nelegálny liek, rozhodne sa z tohto šialeného kolotoča vystúpiť. Podarí sa mu to?

Snímka Nočná šichta (FR)  z dielne francúzskeho režiséra Elie Wajemana je brilantnou ukážkou filmu noir. Napínavé a krkolomné rozprávanie je fascinujúcou sondou do života lekára slúžiaceho nočné zmeny, spolovice anjela a spolovice démona, ktorý je taký posadnutý svojou záchrannou misiou, že si úplne zničí súkromný život. Sugestívne rozprávanie je kaleidoskopom prelínajúcich sa sekvencií pripomínajúcich slučku, ktorá vyzerá, že už-už musí povoliť, aby sa vzápätí ešte viac zatiahla. Intímna dráma lekára s výborným Vincentom Macaigneom v titulnej role.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.