AFF: Oáza – súťažný film

Dátum a čas:
štvrtok - 24. 06. 2021 - 10:30 - 12:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Oáza (RS, SI, NL, FR, BA) je civilná melodráma, ktorej protagonistami sú traja chovanci sociálneho ústavu pre mladistvých so zvláštnymi diagnózami. Snímka je rozdelená do troch kapitol, v ktorých je každá postava subjektívnym nositeľom a pozorovateľom spoločného deja. Príbeh Marije, Dragany a Roberta je naturalistickou štúdiou charakterov a motívov v zariadení, ktoré skôr pripomína väzenie ako špecializovanú sociálnu inštitúciu.

Film uvádza televízna reportáž o otvorení ústavu v roku 1969. A hoci je dej situovaný do súčasnosti, divák si trpko uvedomuje, že za 50 rokov sa tu pre chovancov veľa nezmenilo. Predovšetkým vo vzťahu tzv. odborného personálu k zvereným jedincom, trpiacim rôznymi duševnými anomáliami. Film zaujme dokumentárne ladenou kamerou a presvedčivými výkonmi troch kľúčových mladých nehercov. Druhý hraný film srbského režiséra Ivana Ikića získal pri svetovej premiére v Benátkach ocenenie Label Europa Cinemas za najlepší film.

Tento film je zaradený do medzinárodnej súťaže hraných filmov Modrý anjel za najlepší film festivalu.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.