AFF: Perzské lekcie – film

Dátum a čas:
streda - 23. 06. 2021 - 20:00 - 22:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Francúzsko 1942. Pri razii nacistických vojakov je zatknutý mladík Gilles spolu s ďalšími Židmi. Pred istou popravou sa zaprisahá, že nie je Žid, ale Peržan. Hoci to znie nevierohodne, jeden z vojakov ho zachráni. Veliteľ koncentračného tábora, do ktorého väzňov prevážajú, totiž práve hľadá učiteľa perzštiny. Po skončení vojny plánuje presídliť do Teheránu, kde si chce otvoriť reštauráciu. A Gilles začne obávaného komandanta učiť jazyk, z ktorého sám neovláda ani slovo…

Príbeh outsidera odsúdeného na smrť, ktorý sa chce vzoprieť predurčenému osudu na pohľad neuveriteľným nápadom. Film ukrajinského režiséra Vadima Perelmana Perzské lekcie (RU, DE, BY) prináša istý nový pohľad na holokaust počas druhej svetovej vojny. Dráma, napätie, humor a krutosť sú tu v obdivuhodnej rovnováhe. Divák je určite na strane sympatického a na všetko odhodlaného falošného učiteľa perzštiny, ale paradoxne ho zaujíma aj údel krutého veliteľa tábora.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.