AFF: Počúvaj! – súťažný film

Dátum a čas:
nedeľa - 27. 06. 2021 - 10:30 - 12:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Režijný debut portugalskej herečky Any Rochy de Sousa Počúvaj! (PT, GB) vyvolal pri svojej premiére na festivale v Benátkach nečakaný rozruch. V hodnoteniach sa najčastejšie spomínali dojmy ako „úder medzi oči“ alebo „šok“.

Manželský pár Bela a Jota prežívajú s tromi deťmi na jednom z londýnskych predmestí. Drobné nedorozumenie s nepočujúcou dcérkou počas vyučovania spustí nezastaviteľnú mašinériu byrokratických rozhodnutí s hroziacou ultimatívnou koncovkou. Bolestivý príbeh o zbytočných vynútených adopciách je pálčivou a znepokojujúcou kritikou britských sociálnych služieb s odkazom na najlepšie filmy Kena Loacha. Súkolie prepracovaného, a podľa papierov dokonalého, systému starostlivosti o mladistvých predstavuje pekelnú dieru, ktorá spoľahlivo zhltne „neprispôsobivú“ rodinu. Najmä, keď ide o rodinu portugalských imigrantov v čase už nezvratného brexitu.

Na MFF v Benátkach získal film Cenu Luigiho De Laurentiisa za najlepší debut a štyri ďalšie ocenenia a v tomto roku získal deväť národných portugalských cien vrátane ocenení za najlepší film a réžiu. Tento film je zaradený do medzinárodnej súťaže hraných filmov o získanie ocenenia Modrý anjel za najlepší film festivalu.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.