AFF: Pustatina – súťažný film

Dátum a čas:
štvrtok - 24. 06. 2021 - 13:00 - 15:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Loftollah žije v zabudnutom kraji. Je poslušným sprostredkovateľom medzi šéfom a biednymi obyvateľmi kolónie, v ktorej sa od nepamäti vyrábajú tehly. Čas sa však naplnil a o tehly už nie je záujem. Všetci musia odísť. Loftollah, ktorý tu prežil celý život, ľuďom túto nepríjemnú správu oznámi a pomáha im s balením i odchodom. Čo ale bude s ním?

Subtílna neorealistická snímka Pustatina (IR) v réžii Ahmada Bahramiho je nenápadnou, ale výraznou udalosťou uplynulej festivalovej sezóny. Pri svetovej premiére v Benátkach získala tri ocenenia – za najlepší film v sekcii Horizonty, novinársku cenu FIPRESCI a jednu z prémií. Jednou z premís pozoruhodného filmu je naratív, že najničivejším dôsledkom nezamestnanosti nie je chudoba, ale nedostatok empatie k blížnemu svojmu. Ľudia, ktorí prestali vnímať, že sú súčasťou takmer feudálneho systému, nebudú protestovať ani vtedy, ak im ide o život. Originálnu filmovú výpoveď rámcuje čiernobiely obraz, ktorý z nevábnej pustatiny doluje uhrančivú atmosféru a nadčasovú symboliku.

Tento film je zaradený do medzinárodnej súťaže hraných filmov Modrý anjel za najlepší film festivalu.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.