AFF: Rozkoš – súťažný film

Dátum a čas:
sobota - 26. 06. 2021 - 20:30 - 22:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Sedem rokov po premiére krátkometrážneho filmu Rozkoš (SE, NL, FR) na Medzinárodnom týždni kritiky v Cannes nakrútila Ninja Thyberg rovnomenný celovečerný film s podobnou témou. Toto provokatívne a šokujúce dielo malo byť kontroverzným vrcholom minuloročného Cannes. Festival sa však, ako je známe nekonal, a tak si svetovú premiéru zarezervovali v Sundance.

Témou nie je tento príbeh mladučkej Švédky, ktorá sa vydá na americký kontinent, aby prerazila v Los Angeles v neúprosnom pornobiznise, objavný. Nekompromisný je však pohľad debutujúcej režisérky do zákulisia praktík a fungovania tohto odvráteného „zábavného“ priemyslu. Linnea alias Bella Cherry podstupuje len veľmi ťažko stráviteľnú cestu na pomyselný hviezdny Olymp vo filmoch pre dospelých. Názov filmu odkazuje na príjemné zážitky, v danom prípade je to však iba trpká, až bolestná, irónia. Snímka obsahuje viacero silných explicitných scén, ktoré môžu bežného diváka vyrušiť, možno až znechutiť. To je však iba prvý, povrchný pohľad, ktorý by mal byť vyvážený trpezlivosťou a ešte viac empatiou. Je pozoruhodné, že ide o takmer výlučne ženský film. Okrem režisérky a scenáristky sa na ňom výrazne podpísali aj kameramanka Sophie Winqvist, strihačky Olivia Neergaard-Holm a Amalie Westerlin Tjellesen, a predovšetkým v čase nakrúcania 22-ročná debutujúca herečka Sofia Kappel. Výsledkom je trýznivo realistická sociálno-melodramatická snímka.

Tento film je zaradený do medzinárodnej súťaže hraných filmov Modrý anjel za najlepší film festivalu.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.