AFF: Summer of Soul – film

Dátum a čas:
štvrtok - 24. 06. 2021 - 16:30 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Film, ktorý režíroval Ahmir-Khalib „Questlove“ Thompson , s podtitulom odkazujúcim na báseň a pieseň Gila Scott-Herona The Revolution Will Not Be Televised (Revolúcia sa nebude vysielať v televízii), populárny slogan hnutia Black Power v USA 60. rokov, uvádza Art Film Fest v európskej premiére. Film Summer of Soul (US) získal na tohtoročnom festivale v Sundance Veľkú cenu poroty za najlepší dokument a Cenu divákov. Zachytáva prelomovú udalosť v afroamerickej histórii i kultúre, ktorá sa konala v tom istom lete 1969 ako slávny Woodstock. The Harlem Cultural Festival však netrval tri dni, ale celých šesť týždňov. Filmármi nakrútený materiál z Mount Morris Parku (dnešný Marcus Garvey Park) však nikto nikdy nevidel a celé desaťročia ležal zabudnutý v archíve.

Film je režijným debutom amerického hudobníka, skladateľa, hudobného žurnalistu, bubeníka a frontmana hiphopovej kapely The Roots, producenta hudobníkov ako Elvis Costello, Erykah Badu, Jay-Z či Amy Winehouse. Vďaka nemu sa na plátne objavia nikdy nevidené živé vystúpenia hudobných legiend, akými sú Stevie Wonder, Nina Simone, Sly & The Family Stone, Gladys Knight & The Pips, Mahalia Jackson, B. B. King, The 5th Dimension a mnohých ďalších.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.