AFF: Sused – súťažný film

Dátum a čas:
piatok - 25. 06. 2021 - 17:30 - 19:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Daniel je filmová hviezda, ktorá sa práve chystá na konkurz do Londýna, kde by mu nemala ujsť veľká rola v pripravovanom americkom akčnom filme. Cestou na letisko sa ešte zastaví v neďalekej kaviarni v berlínskom Prenzlauer Bergu. A tam sedí Bruno, ktorý sa na stretnutie s populárnym nemecko-španielskym hercom, zdá sa, pripravoval dlho. Starnúci muž je jednou z porazených obetí sociálno-kultúrnych zmien po zjednotení Berlína a Daniela si nevybral náhodou…

Sused (DE) je presvedčivým a sľubným režijným debutom medzinárodne rešpektovaného herca Daniela Brühla, ktorý bol uvedený v hlavnej súťaži tohtoročného Berlinale. Vlastný nápad scenáristicky spracoval Daniel Kehlmann a dôraz položil na to, v čom je sám silný – na prácu s hercami a mizanscénu, ktorú dômyselne rozohráva v kaviarenskom priestore ako na živom javisku. Snímka predstavuje herecký koncert Daniela Brühla a Petra Kurtha v postave rezignovaného Bruna. Ich vzájomná gradujúca konfrontácia postupne ventiluje a obnažuje dôležité témy, ako sú ľudské a sociálne rozpory, rozdiely medzi východným a západným Nemeckom, práca, manželstvo, rodinná a spoločenská pretvárka. A v neposlednom rade brilantné dialógy, často s ironickým humorom, odhaľujú, ako sa verejne známy obraz môže výrazne líšiť od skutočného súkromného života.

Tento film je zaradený do medzinárodnej súťaže hraných filmov Modrý anjel za najlepší film festivalu.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.