AFF: Tak poďme! – film

Dátum a čas:
nedeľa - 27. 06. 2021 - 14:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Rozvedený Aharon zasvätil väčšinu života výchove syna Uriho, ktorý je autista. Nažívajú spolu v láskavej každodennosti, pre syna bezpečne vzdialenej od reálneho sveta. Príde však čas, keď má Uri odísť do špecializovaného zariadenia. Aharon, ktorý ho má do ústavu odviezť, sa napokon rozhodne pre spoločný útek. Otec sám seba presviedča, že jeho syn ešte nie je pripravený na odlúčenie. Alebo je to naopak?

Nežná dráma sa zaoberá širokým spektrom rodinných vzťahov, práv ľudí s odlišnými schopnosťami, ale aj nostalgiou, ktorú prináša starnutie. Príbeh s komplikovanou témou zvládol izraelský režisér s obdivuhodnou bravúrou, bez akéhokoľvek lacného sentimentu, okázalej emocionality a zbytočného pátosu. Nezvyčajnému spojeniu medzi otcom a synom dominujú skvelé herecké výkony Shaia Aviviho a Noama Imbera. Film režiséra Nira Bergmana bol pôvodne určený pre oficiálny výber MFF v Cannes v roku 2020.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.