AFF: Učiteľ – film

Dátum a čas:
nedeľa - 27. 06. 2021 - 11:30 - 13:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Hannes Fuchs (Aleksandar Petrović) sa po smrti syna rozhodne radikálne zmeniť život. Opustí post bubeníka v kapele a stane sa učiteľom v nápravnom väzenskom zariadení pre mladistvých. Spočiatku má byť asistentom odchádzajúcej učiteľky Elizabeth Berger (Maria Hofstätter), postaršej nonkonformnej experimentátorky so zverenými osudmi vrátane toho svojho. Ich súhra nie je jednoduchá a dramatizujú ju i odlišné názory na potreby a vzťah k skupine mladistvých delikventov. Vyčleňuje sa z nich Samira (Luna Jordan), zaistená z dôvodu útoku na otca, ktorý skončil v kóme.

Pôvodom iránsky režisér Arman T. Riahi predstavuje vo svojom filme multikultúrnu spoločnosť, zastúpenú postavami z Balkánu i Blízkeho východu, ktoré bez výstrahy a poučenia o stratégiách a taktike prežitia narážajú na neviditeľné mantinely. Hannes je učiteľom, ale zároveň i pozorovateľom, ktorý si sám musí ujasniť hranice pravidiel a konvencií.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.