AFF: Žena, ktorá utiekla – film

Dátum a čas:
sobota - 26. 06. 2021 - 19:30 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Kto je tá žena? Pred čím uteká a prečo? Hong Sang-soo zredukoval v najnovšom filme svoj majstrovský štýl na minimalizmus. Možno je už v súvislosti s jeho tvorbou a inšpiráciami správnejšie hovoriť o A. P. Čechovovi ako o Woodym Allenovi, ku ktorému bol prirovnávaný doteraz. Jeho témou je základná existenciálna situácia: aké to je byť a žiť a ako to vyjadruje spôsob našej komunikácie. 

Žena, ktorá utiekla (aby sa, paradoxne, mohla stretávať) je očarujúci tajomný klenot, ktorý naznačuje, že je možné nekonečné množstvo rôznych svetov. Hong Sang-soo je juhokórejský režisér a scenárista, oceňovaný nielen doma, ale i v Európe a USA. Debutoval v roku 1996 skvelým filmom Deň, keď prasa spadlo do studne/The Day a Pig Fell into the Well. Juhokórejská kritika ho vtedy označila za najväčší objav konca storočia a Hong Sang-soo zaň následne získal aj mnoho medzinárodných cien. Odvtedy nakrútil už okolo dvadsať filmov, ktoré sa premietali na MFF v Cannes, Berlíne, Benátkach, San Sebastiane alebo Rotterdame, a jeho retrospektívy a prehliadky sa organizujú po celom svete.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.