AFF: Zlé cesty – film

Dátum a čas:
štvrtok - 24. 06. 2021 - 19:30 - 21:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


V štyroch poviedkach zasadených do súčasného Donbasu sleduje režisérka a scenáristka Natalia Vorožbyt na jednoduchých situáciách čosi ako „diagnózu ľudskosti“, od jej väčších či menších posunov a deformácií až po totálne kolapsy.

V prvej poviedke zastaví vojenská kontrola auto. Sedí v ňom muž, ktorý si splietol doklady a vzal si manželkin pas. Vojna, alebo aspoň to, čo sa jej na nerozoznanie podobá, poznamenala generačné vzťahy i názory a spôsob komunikácie medzi dorastajúcimi tínedžermi, ako to dôrazne demonštruje ďalšia poviedka. Tretia, odohrávajúca sa na akomsi rozbombardovanom kúpalisku, má desivú atmosféru vibrujúcu medzi násilím a prízračnou intimitou, v ktorej sa potáca dvojica on a ona. Štvrtá poviedka pripomína svojou poetikou to najlepšie z filmov Alexeja Balabanova a Sergeja Loznicu, a to odkazom na pozitívne dobro milých folklórnych príbehov a ich protagonistov meniacich sa na desivé prízraky bez akéhokoľvek žánrového koloritu.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.