Akademia ruchu: Podpis

Dátum a čas:
utorok - 29. 04. 2014 - 19:00 - 20:00

Miesto konania:
Urbanova veža


akademia_ruchu_plagat_kosiceAkcia Podpis vychádza z predpokladu integrovať ľudí reprezentujúcich rôzne sociálne, kultúrne a etnické prostredia, ktorí zborovo vykonávajú jednu zosynchronizovanú činnosť – zametajú mestské priestranstvo, ktoré bolo vybrané vzhľadom na symbolický kontext či tradíciu miesta. Táto akcia zo symbolického hľadiska najčastejšie predstavuje ukončenie, vymedzenie nejakého stavu, ktorý keď nastane, je potrebné už len pozametať, upratať a zhasnúť svetlá. Účasť na akcii, ktorá pozostáva z koordinovaných, rytmicky a plynulo vykonávaných činností veľkej skupiny ľudí, vyvoláva pocit jednoty, či dokonca špecifického tranzu. Projekt predstavuje Akademia Ruchu v rôznych krajinách Európy od roku 1979.

Ak máte chuť priamo sa zapojiť do deja, hľadáme 40 dobrovoľníkov, ktorých úloha bude vytvárať na Urbanovej veži za pomoci reflektoro vlastnými telami rôzne tiene a obrazce. Prihláste sa na e-mailovej adrese petra.balintova@k13.sk.

Podujatie finančne podporilo Ministerstvo kultúry a národného dedičstva Poľskej republiky a Poľského inštitútu Bratislava.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.