Albín Brunovský: „Klobúk dolu, pán Brunovský“ – výstava

Dátum a čas:
streda - 06. 07. 2016 - nedeľa - 25. 09. 2016 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Dielo Albína Brunovského, jedného z najvýznamnejších slovenských grafikov a maliarov a zakladateľa Bienále ilustrácií Bratislava, ktorý by tohto roku oslávil svoje 80. narodeniny, približuje výstava Klobúk dolu, pán Brunovský. V jeho spomienkach sa mihali obrazy piesčitého Záhoria, veľkým zážitkom bola havária lietadla v Zohore za II. svetovej vojny, poľný lazaret,, loď ktorou priplávala jeho mama z Ameriky či zeleninová záhrada a sud kapusty. To a všeličo iné zo spomienok umelca deti  zaujme na výstave, ktorá bude v budove Bravo Kasární/Kulturparku od 6. júla do 25. septembra.

Napríklad hravé a tajomné diela, využívajúce optický klam ako Arcimboldove zrkadliace sa portréty a portrét Rudolfa II. z ovocia, obraz Hansa Holbeina Veľvyslanci, na ktorom vidieť lebku len pri pohľade zboku, Parmigianiho autoportrét v šošovke, či iluzívny priestor Samuela van Hoogstratena , ktoré Brunovského inšpirovali. Deti si môžu vyskúšať, že obraz, ktorý je otočený dolu hlavou, môže pripomínať ľudskú tvár, rôzne zrkadliace sa predmety a hry s perspektívou. Deti uvidia tiež priestor s ilustráciami rozprávkových kníh, ale tiež bankovky.

Výstavu pripravil medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana.

Vernisáž: 6. júla o 11:00 hod.

Vstupné: 1 € dospelí/0,50 € deti, dôchodcovia, držitelia ZŤP karty


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.