Angažované umenie – diskusia a workshop

Dátum a čas:
štvrtok - 21. 05. 2015 - piatok - 22. 05. 2015 - 16:00 - 17:00

Miesto konania:
Výmenník Štítová


Aký je význam angažovaných foriem súčasného umenia vo veciach verejných? Séria rozhovorov a workshopov s umelcami pod názvom Angažované umenie odhalí, ako súčasné umenie reflektuje aktuálne spoločenské dianie.

Každý  mesiac  sa vo Výmenníku Štítová predstaví  jeden umelec a spolu so záujemcami sa budú zaoberať významom angažovaných foriem súčasného umenia vo veciach verejných. Ako prvý predstaví svoju tvorbu a jej východiská 21. mája vizuálny umelec a aktivista Martin Kochan. Absolvent FaVu VUT v Brne vníma umenie predovšetkým ako súbor estetických, politických a sociálnych kontextov. Jeho tvorba reaguje okrem iného aj na súčasné politické udalosti. Rezonuje v nej najmä prostredie sídlisk a panelákov.

Po prezentácii bude nasledovať diskusia na tému Sídlisko a verejný priestor. Moderovať ju bude teoretička umenia Mira Keratová. Umelec v rámci nej vysvetlí svoje nazeranie na sídliskovú estetiku a verejný priestor. Spoločne s hosťami sa pokúsia nájsť adekvátnu odpoveď na otázku, či nie je súčasná sídlisková mnohofarebnosť iba nová paneláková šeď?

Na druhý deň, 22. mája, sa o 10:00 hodine uskutoční workshop určený najmä študentom a pedagógom.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.