Animačný expres BAB – festival filmov pre deti

Dátum a čas:
pondelok - 27. 06. 2016 - piatok - 01. 07. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Bienále animácie Bratislava (BAB) je svetovo unikátny medzinárodný festival animovaných filmov pre deti , prináša  animované filmy z celého sveta. Na mape festivalov nájdete veľa filmových podujatí, ale len BAB je zameraný na animovanú tvorbu pre najmenších divákov. Festival má medzinárodnú porotu a tá udeľuje aj významné ocenenia. Okrem Hlavnej ceny- Ceny Viktora Kubala za najlepší film v súťaži, Ceny sv.Vojtecha – ceny Višegrádu, ocenenia za celoživotnú tvorbu Prix Klingsor, ceny UNICEF je na festivale ešte jedna neobyčajná cena. Po všetkých súťažných predstaveniach hlasujú tiež deti a udeľujú Cenu detského diváka.

Práve preto  prichádza ANIMAČNÝ EXPRES aj k vám, do KOŠÍC, spolu so svojím dobrým kamarátom, s výstavou najkrajších ilustrácií slovenských ilustrátorov, vystavujúcich na BIB v rokoch 1963 -2015.

Prezradíme vám, že festival BAB bol vždy blízko ilustráciám, ktoré bývajú v pekných knihách a zaujímal sa o ich prepojenie. Prečo? Pretože sa od svojich začiatkov v roku 1985 formoval ako sprievodné podujatie inej významnej kultúrnej udalosti, BIENÁLE ILUSTRÁCIÍ (BIB).

Svet animácie a ilustrácie má k sebe blízko, spája svet statického a pohyblivého obrázku a vedie vás do tajomstva oživenia čiary, papierika, plastelíny, skrátka – celého sveta okolo nás… Tento rozprávkový vlak vezie deťom nové filmy, ktoré ešte dosiaľ nevideli – víťazné filmy slovenských tvorcov z festivalov BIENÁLE ANIMÁCIE (BAB).

Predstavuje nielen pestrú kolekciu diel tvorcov mladej generácie, ale aj rozmanitú škálu výtvarných i animačných možností, kde je princípom hra, humor i objavný pohľad na históriu. Veríme, že sa vám budú páčiť, že sa o nich budete rozprávať, kresliť si ich či hodnotiť tak, ako to robí aj naozajstná porota.

ANIMAČNÝ EXPRES  viezol už aj veľkú kolekciu slovenských animovaných filmov z histórie i súčasnosti slovenskej animácie a precestoval od roku 2007 takmer všetky krajiny v Európe. Videli ho deti vo Viedni, Berlíne, Paríži, Prahe, Budapešti, Ríme, Kecskeméte, Poznani, Piešťanoch, Skalici. Všade sa mu potešili, kládli zvedavé otázky a nakreslili nám veľa pekných obrázkov. Práve teraz  mieri s víťaznými filmami slovenských tvorcov aj do KOŠÍC. Premietať sa bude od 27. 6. do 1. 7. o 18:00 hod. v budove Alfa v Kasárňach/Kulturparku.

Podujatie sa koná v spolupráci s Bibianou, medzinárodným domom umenia pre deti.

1_ Animačný expres_Hlavička


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.